BDAR
gdpr

„Susitikime parkuose“ – vėl kviečia artėjantys renginiai Europos šalyse. Lietuvos parkai taip pat laukiami

Data

2023 03 13

Įvertinimas
0
72e4f934d07d-vuillerens.jpg

Šių metų birželio 2–4 dienomis Europos parkuose vyks dvidešimtasis Prancūzijos kultūros ministerijos inicijuotas renginys „Rendez-vous aux jardins“ („Susitikime parkuose“). Tai siekis supažindinti visuomenę su parkų istorija, jų vertingosiomis savybėmis, čia esančiu kultūros paveldu, kūrimu ir planavimu, augalija ir jos priežiūra, jų sukūrimą fundavusiomis asmenybėmis, kūrėjais. „Rendez-vous aux jardins“ – tai renginys, kuriuo siekiama pabrėžti parkų – istorinių ir šiuolaikinių – turtingumą ir įvairovę. Tai yra ir puiki galimybė supažindinti lankytojus su daugybe vietos valdžios institucijų ir privačių savininkų pastangomis išsaugoti, atkurti bei kurti parkus, perduoti žinias ir patirtį. Šių metų renginių tema – „Parkų muzika“. Šiemet lankytojai kviečiami atkreipti dėmesį į garsus parkuose: paukščių čiulbėjimą, garso instaliacijas, parkuose rengiamus koncertus. Tai leidžia šias vietas kūrybiškiau išnaudoti.

Kaip dalyvauti?

Turite parką ir norite jį atverti šiais metais, pakviesti visuomenę čia apsilankyti? Pirmiausia svarbu, kad parkas (istorinis ar neseniai sukurtas) atitiktų keliamus reikalavimus: turi būti prižiūrimas ir turėti estetinę, architektūrinę, kraštovaizdinę, botaninę vertę. Visuomenės priėmimas sode turi būti užtikrintas geriausiomis sąlygomis. Todėl dienų „Susitikime parkuose“ metu rekomenduojame, kad lankytojus pasitiktų savininkas ar sodininkas, gidas, landšafto specialistas, kad tomis dienomis vyktų išskirtiniai, dėmesį patraukiantys renginiai, kad būtų įrengtos informacinės lentelės, supažindinančios su augalais, kad tomis dienomis visai auditorijai būtų garantuotas lengvatinis įėjimas į sodus, ypač jaunesniems nei 18 metų, kad penktadienis, specialiai moksleiviams skirta diena, jiems būtų apskritai nemokama. Registruotis galima pasirinkus savo regioną. Galima prisijungti ir naudojant savo paskyrą. Organizatoriai taip pat primena, kad, įkėlus nuotraukas iš savo parkų, būtų garantuotas laisvas jų naudojimas, leidimas kitoms šalims jas publikuoti.

Ketinančius dalyvauti renginiuose ir taip tarptautiniu mastu atkreipti į save dėmesį, kviečiame registruotis: https://openagenda.com/rdvj-2023-europe

Tai puiki galimybė pareklamuoti savo parką ir taip pakviesti į jį daugiau turistų. Daugiau informacijos apie „Susitikimus parkuose“: https://rendezvousauxjardins.culture.gouv.fr

Prancūzijoje jau nuo penktadienio, birželio 2 d., moksleivių laukiama parkuose ir soduose įsikūrusiose dirbtuvės, kur vyks edukaciniai užsiėmimai, šeimininkų ar sodininkų pasakojimai. Šeštadienį ir sekmadienį Prancūzijoje duris atvers daugiau nei 2200 parkų ir sodų. Visą savaitgalį bus surengta tūkstančiai kitų užsiėmimų, skirtų įvairiai auditorijai: ekskursijos su gidais, praktinių žinių demonstravimas, mainai su profesionalais (botanikais, sodininkais, kraštovaizdžio kūrėjais ir kt.), muzikiniai pasivaikščiojimai, koncertai ir kt. Prancūzijos inicijuotas renginys jau pasklido ir po Europą. Šiemet penktus metus dalyvaus beveik dvidešimt kitų Europos šalių.

Labai tikimės, kad šiemet į parkų dienas vėl įsijungs ir Lietuva. Pernai į temines ekskursijas pakvietė Vilniaus Bernardinų sodas, Rietavo kunigaikščių Oginskių dvaro parkas, Trakų Vokės dvaro sodybos parkas.

KPD informacija