2024-02-23

Apleistus ir nykstančius Bartninkų dvaro rūmus gali išgelbėti naujieji šeimininkai

Vilkaviškio rajone, Bartninkų miestelyje parduodami XVIII a. II pusėje – XIX a. statyti Bartninkų dvaro sodybos rūmai. Pastatas įrašytas į Kultūros vertybių registrą (unikalus kodas – 861).

 

1768 m. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės rūmų iždininkas Antanas Tyzenhauzas (1733–1785) Bartninkuose įkūrė dvarą. Jame veikė gelumbės audimo ir geležies liejimo manufaktūros, nuo 1785 m. buvo gaminamas aksomas ir viela. 1826 m. Bartninkų dvaras buvo nuomojamas, o 1835 m. caras Nikolajus I (1825–1855) dvarą su gyvenviete padovanojo generolui Ivanui Nosticui (1824–1905). 1923 m. rūmuose įsikūrė girininkijos kontora, vėliau – mokykla, kuri veikė iki 1977 m. Vėliau nenaudojamas pastatas ėmė nykti. Dabar jo būklė įvardijama kaip bloga. Tačiau jį vis dar galima išgelbėti ir atkurti.

 

Atkuriant, restauruojant rūmus privaloma bus laikytis paveldosauginių reikalavimų, išsaugoti autentiškumą. Apie tai naująjį savininką išsamiai pakonsultuos, patars Kultūros paveldo departamento Alytaus–Marijampolės teritorinio skyriaus specialistai.

 

Jei jums rūpi paveldas, jei gebate mėgautis juo, jei norite jausti praėjusių amžių dvasią, prisiliesti prie tuos šimtmečius menančių sienų, praeities pėdsakų, jei norite įsilieti į šio pastato istorijos tąsą, vadinasi, restauravimas jums teiks daug džiaugsmo. Šis dvaras kaip tik jums. Jis jūsų laukia.

 

Skelbiama pardavimo kaina – 42 000 eurų. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis į pastatą pardavinėjančius nekilnojamojo turto brokerius „Tikės grupė“.

 

Dvaro rūmai 2020 metais. Kultūros vertybių registro (Ramūno Kryžanausko) nuotrauka. Daugiau nuotraukų – KPD feisbuke